Masturbācija (onānisms) seksuāla rakstura dzimumorgānu un/vai erogēno zonu stimulācija, kura rezultātā rodas un pastiprinās seksuālais uzbudinajums.

Masturbācija parasti ir mehāniska dzimumorgānu vai citu erogēnās zonu stimulācija (berzēšanās, glāsti utt). Šāda stimulācija palielina seksuālo uzbudinājumu un var novest līdz kulminācijai (sēklas noplūde, orgasms).

Var būt arī psiholoģiska masturbācija – uzbudinājuma gūšana no sarunām utt.

Abpusēja masturbācija – partneri viens otram stimulē dzimumorgānus vai erogēnās zonas seksuālā baudījumu gūšanai. Abpusējo masturbāciju apzīmē kā dziļo pettingu.

Ar masturbāciju ir nodarbojušies praktiski visi cilvēki un lielākā daļa cilvēku to praktizē ikdienā.

Ar masturbāciju parasti sāk nodarboties pusaudža vecumā (10-14 gados). Zēni, kuri ir sākuši masturbēt pirms pubertātes sasniegšanas, ir izbaudījuši tā saucamo “sauso orgasmu” – kulmināciju bez sēklas noplūdes.

Medicīnā masturbācija tiek uzskatīts par dabisku procesu ar saviem plusiem un mīnusiem. Tai pat laikā, ja zēns līdz 16 gadu vecumam nav masturbējis, tad tas var būt signāls, ka zēnam ir seksuālās attīstības traucējumi.

90% gadījumu masturbācija ir pirmā seksuālā pieredze un ieradumi, kas izveidojušies masturbācijas tehnikas rezultātā var ietekmēt turpmākas seksuālās attiecības

Lasīt vēl: