Lielākā daļa cilvēku uzsver, ka seksuālās attiecības un seksam ir ļoti svarīga loma viņu dzīvē. Tai pat laikā, jebkurš var parēķināt cik daudz laika, piemēram, nedēļā tiek veltīts seksam un salīdzināt ar citām nodarbēm (televizors, dators, ēšana, sports utt). Esmu pārliecināts, ka lielākā daļa nedēļā, seksam velta mazāk kā stundu! Tad jautājums: vai patiesi seksam – seksuālajām attiecībām ir tik nozīmīga vieta Jūsu dzīvē?

1. Cik daudz laika atvēlāt seksam?

Variet parēķināt cik daudz laika nedēļā vai mēnesī Jūs veltiet seksam. Nedēļā sanāk viena stunda vai divas? Un tagad parēķiniet, cik daudz laika nosēžat ziņu portālos, cik veltāt laika ēšanai, iepērkoties, sportam utt. Sastādiet šādu nelielu sarakstu un apskatieties kurā vietā atrodas sekss! Vai Jūs pašu tas apmierina?

Ja jau sekss ir tik svarīgs, tad varbūt ir nepieciešams tam veltīt vairāk laika!

2. Cik daudz veltat laika sevis seksuālajai pilnveidošanai?

Valda uzskats, ka visam jānāk dabiski un neko speciāli apgūt nav nepieciešams. Un tas, lielai daļai pāru ir par iemeslu, kāpēc attiecības ar laiku izjūk.

Runājot par dabiskām lietām, kurām jānotiek pašām no sevis, tad atminaties bērnību! Visi esam mācījušies iet uz podiņu, mācījušies kontrolēt savas dabīgās vajadzības. Tai pat laikā, daļa cilvēku uzskata, ka seksu un seksuālās attiecības neprasa zināšanas un to apguvi?

Daļa cilvēku ar seksuālajām attiecībām saprot tikai pašu dzimumaktu. Šīs attiecības ir vēl trakāks nekā sekss Padomju laikā! Visa pamatā ir dzimumlocekļa ievadīšana makstī, dažas frikcijas un sekss ir beidzies …

Normālai intīmai tuvībai būtu jābūt vidēji stundu garai, pašam dzimumaktam 20-30 min. Cik daudziem ir šādas attiecības? Varbūt ir vērts sākt mācīties, lai seksuālās attiecības tiešām sagādātu baudu!

Ja tomēr esiet no tiem retajiem, kas seksuālajai pilnveidošanai veltāt laiku, pamēģiniet aprēķināt, cik daudz laika veltāt šīm nodarbēm nedēļā un mēnesī. Šeit variet pieskaitīt ne tikai seksuāla rakstura treniņus, bet arī speciālas literatūras lasīšanu utt. Bet pornogrāfijas skatīšanos, gan šeit nevajadzētu pieskaitīt! Un tāpat kā iepriekš, salīdziniet ar citām nodarbēm, tai skaitā ar treniņiem sporta zālē utt.

Šāda laika aprēķini, ļaus Jums pašam labāk saprast kāda ir Jūsu patiesā attieksme pret seksu un seksuālajām attiecībām. Ja nedēļā seksam Jūs veltāt vismaz 3 stundas un vēl 3 stundas seksuālajai pilnveidošanai, tad to varētu novērtēt ar “labi”. Tās būtu 6 stundas nedēļā – nedēļā ir 168 stundas, aptuveni 56-60 stundas noguļam, darbā pavadām vēl 40 h, brīvas paliek 60-70 stundas.

3. Seksuālo vajadzību apmierināšana

Katram ir seksuāla rakstura vajadzības. Daļa tās apzinās, daļa par tādām nemaz nav aizdomājušies. Seksuālās vajadzības ir individuālas un ļoti bieži tās netiek apmierinātas. Laika gaitā vienam vai abiem partneriem, var veidoties aizvainojuma sajūta (“tu tikai domā par sevi“), kas noved pie konfliktiem un seksuālie kontakti kļūst aizvien retāki. Citos gadījumos, šīs vēlmes tiek apmierinātas ārpus pāra attiecībām.

Seksuālo vajadzību apzināšana un apmierināšana ir viens no svarīgiem jautājumiem ilgstošām seksuālajām attiecībām, kā arī katram individuāli, lai no seksa gūtu pilnvērtīgu baudu. Seksuālās vajadzības ir “bumba ar laika degli” – ja tās ignorējam, ar laiku tā uzsprāgs. Tas ir viens no biežākajiem iemesliem kāpēc attiecības izjūk. Un bieži ir tā, ka cilvēks regulāri uzkāpj uz tā paša grābekļa – veidojas jaunas attiecības un tajās scenārijs ir tieši tāds pats…

Ja netiekat skaidrībā ar savām seksuālajām vajadzībām vai ja partneris nevēlas, jeb nevar apmierināt šis vajadzības, noteikti ir jāvēršas pie seksa terapeita (ārsta seksologa) un šos jautājumus jāatrisina!