Šodienas situācija ir tāda, ka ne tikai vidēja vecuma, bet arī gados jauni vīrieši ļoti bieži saskaras ar dažādiem potences traucējumiem un aktuāls rodas jautājums: “Kā uzlabot erekciju?” Erekcijas traucējumi var būt periodiski vai arī pastāvīgi. Nevēloties vērsties pēc palīdzības pie speciālista, viņi paši sāk lietot dažādus preparātus erekcijas uzlabošanai. Erekcijas kvalitāte ir atkarīga no visa organisma kopējā stāvokļa un lai uzlabotu erekcijas kvalitāti dabīgā veidā, būtu jāievēro vairāki ieteikumi.

Kā iespējams uzlabot erekciju?

Uzturs

Uzturam ir būtiska nozīme visa organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai un tai skaitā seksuālo funkciju nodrošināšanai. Uzturam ir jābūt pilnvērtīgam un jāsatur visas nepieciešamās vielas, kas nepieciešamas normālu seksuālo funkciju nodrošināšanai – pamatā tie ir  vitamīni un dažādi mikroelementi. Ar uzturu būtu jāuzņem pietiekošā daudzumā cinks, silīcijs, E, B, C vitamīnus. Uzturā būtu jāierobežo augu tauki un trekni ēdieni.

Ķermeņa svara normalizēšana

Liekais ķermeņa svars, kā aptaukošanās, tā arī mākslīgi pieaudzēta muskuļu masa, ir būtisks iemesls, kāpēc vīrietim var mazināties libido (vēlme pēc seksa) un erekcijas kvalitāte. Normāls ķermeņa svars būtu aprēķināms pēc formulas: augums cm – 100, piemēram 180 cm garam vīrietim būtu jāsver 80 kg. Katrs liekais kilograms (tai skaitā arī muskuļu masa) var ietekmēt erekcijas kvalitāti. Aplamas ir darbības apmeklējot sporta zāli un speciāli audzē ķermeņa masu, jo tas ievērojami ietekmēs seksuālās funkcijas.

Nakts miegs

Nakts miegam būtu jābūt vidēji 8 stundām. Regulāra neizgulēšanās ar laiku izraisa libido pavājināšanos un erekcijas kvalitātes pasliktināšanos, noved pie ātras sēklas noplūdes – priekšlaicīgas ejakulācijas un var radīt citus seksuāla rakstura traucējumus.

Mazkustīgums

Sēdošs, mazkustīgs dzīves veids noved pie sastrēgumu veidošanos mazajā iegurnī, kas pasliktina prostatas funkcijas un ar laiku mazinās libido un erekcijas kvalitāte. Mazkustīguma rezultātā samazinās arī kopējā un brīvā testosterona līmenis. Vīriešiem kam ir sēdošs darbs (darbs birojā, tālbraucēja šoferi utt) būtu jācenšas kompensēt ar fiziskajām aktivitātēm. Šādiem vīriešiem ieteicams reizi pusgadā iziet prostatas masāžas kursu un regulāri veikt vingrinājumus, kas uzlabo mazā iegurņa apasiņošanu. Šadas vienkāršas darbības var uzlabot erekciju, paaugstināt testosterona līmeni un uzlabot vispārējo veselības stāvokli!

Seksuālās uzvedības modelis

Seksuālās uzvedības modelis sevī ietver visu, kas saistīts ar seksuālo dzīvi – erekcijas un sēklas noplūdes biežums, seksa biežums, masturbācijas tehnika, pornogrāfijas skatīšanās, seksuālās vēlmes, seksuālie treniņi  utt. Seksuālās uzvedības modelim būtu jābūt „veselīgam”, lai tā rezultātā neveidotos nevēlami ieradumi, lai sevi seksuāli attīstītu un pilnveidotu. Par seksuālās uzvedības modeli top atsevišķs raksts, kurā tiks izklāstītas pozitīvās un negatīvas tendences.

Kaitīgās vielas

Ar kaitīgām vielām tiek saprasts gan pārmērīga alkohola lietošana, smēķēšana, narkotisko vielu lietošana, gan arī dažādu enerģētisko kokteiļu, tai skaitā speciālie līdzekļi, kas tiek lietoti sportā – kretīns, olbaltumu kokteiļi utt. Šo vielu izraisītās sekas visbiežāk ir pamanāmas tikai vēlākā laika periodā, kad jau to izraisītos traucējumus ir apgrūtinoši labot.  Tie, kas uzskata, ka sportā lietotie uztura bagātinātāji ir nekaitīgi, sevi maldina.

Hroniskas saslimšanas

Hroniskas saslimšanas pasliktina vispārīgo organisma stāvokli un tai skaitā arī seksuālās spējas. Daļa hronisku slimību var tieši ietekmēt seksuālās funkcijas vīrietim: hipertensija, cukura diabēts, hronisks prostatīts, hemoroīdi utt. Regulāri jākontrolē asinsspiediens, cukura un holesterīna līmenis asinīs, priekšdziedzera stāvoklis utt.

Speciāli vingrinājumi erekcijas uzlabošanai

Vingrinājumi, kas uzlabo asinsriti mazajā iegurnī un nostiprina starpenes muskuļus (PC muskuļus). Šie vingrinājumi ir relatīvi vienkārši un tos iespējams veikt jebkurā vietā, bet, lai tie dotu rezultātu – vingrinājumi jāveic regulāri. Ir vingrinājumi, kurus var veikt mazgājoties dušā, kā arī tādi, kurus var veikt ikdienā – birojā, braucot ar mašīnu utt.

Ilgstoši stresi un depresijas

Gan ilgstošs, gan pastāvīgs stress (darbā, mājās), gan ilgstoši depresīvi stāvokļi ievērojami samazina vīrieša libido un pasliktina erekcijas kvalitāti.

Visi šie augstāk minētie ieteikumi sniegs pozitīvu rezultātu, lai uzlabotu erekciju un paaugstinātu libido.