Biežākais uzdotais jautājums seksologam:  “kāds ir normāls dzimumakta ilgums” vai “cik ilgam ir jābūt normālam dzimumaktam?“. Tradicionāla atbilde: dzimumakta ilgums ir atkarīgs no abu partneru spējai sasniegt kulmināciju (orgasmu). Atsevišķos gadījumos tas var būt 5-10 min, bet parasti tas aizņem 20-30 min.

Dzimumakta ilgumu, ļoti pārskatāmi labi apraksta Seno Austrumu tautu mācībā par seksuālajām attiecībām. Austrumos, metaforiski vīrieti salīdzina ar uguni, bet sievieti ar ūdeni.

Ugunij raksturīga ātra uzliesmošana un tik pat ātra apdzišana. Savukārt ūdens lēnām uzsils un lēnām atdziest. Vīrietim raksturīgs viegli uzbudināties un ātri sasniegt kulmināciju (nodziest), savukārt sievietei, tā sasniegšanai ir nepieciešams daudz ilgāks laiks.

Grafiski dzimumaktu var attēlot sekojoši:

Dzimumakta ilguma grafiks

Dzimumakta ilguma grafiks

1.līknē attēlots vīrietis – ātri uzbudinās, sasniedz kulmināciju – sēklas noplūdi (ejakulē), kam tālāk seko reflektorā jeb atslābuma fāze. Ar 2. līkni tiek atainota sieviete – lēnām uzbudinās, sasniedz orgasmu un lēnām atslābst. Attēlotā situācija ir ļoti izplatīta pāru attiecībās – vīrietis ir jau “beidzis“, bet sieviete vēl nav pat “iesildījusies“.

Dzimumakta ilgums – tā nozīme

Dzimumaktiem regulāri noritot pēc šādas shēmas, sievietei ar laiku sāk veidoties nepatika pret seksu, kas vēlākā laikā izraisa neirozi. Tāpēc arī, pāriem uzsākot attiecības, sekss mēdz būt pietiekoši bieži, bet pēc gada, jau kļūst aizvien retāk.

Ideāla dzimumakta norisei vajadzētu atbilst 2. un 3. līknēm.
Runājot ar metaforām – uguns (vīrietis) uzsilda ūdeni (sievieti) līdz vārīšanās (orgasmam) stāvoklim un abi pārvēršas tvaikā – atslābst.

Dzimumakta laikam, lai izietu šo procesu, jābūt 20-30 min. Daudzi pētījumi apstiprina, ka pāru attiecībās, ļoti svarīga loma ir dzimumakta kvalitātei. Šajos pētījumos noskaidrots, ka 30% pāru šķiras, jo seksuālajās attiecībās vīrietis nespēj sniegt baudu sievietei!

Lai veidotu ilgstošas un noturīgas pāru attiecības (arī laulību), šīs prasmes un iemaņas ir nepieciešams apgūt! Šīs prasmes var apgūt jebkurš pāris, kurš patiesi vēlas uzlabot savu seksuālo dzīvi. Arī tiem, kuriem nav pastāvīgu seksuālo attiecību, ir nepieciešams sevi pilnveidot un apgūt šo mīlas mākslu!