Spontāna erekcija, kas rodas nepiemērotās vietās un situācijās rada problēmas jauniem vīriešiem un pusaudžiem. Dažādās vietās, piemēram, pludmalē, dažādās sporta sacensībās, sabiedriskā transportā un citās vietās, jauniem vīriešiem vai pusaudžiem pēkšņi rodas spontāna erekcija, kas piesaista apkārtējo uzmanību. Šādās situācijās pats vīrietis jūtas neērti un nezin kā pareizi rīkoties. Ir situācijas, ka bailēs, ka var rasties spontāna erekcija, vīrietis sāk izvairīties no publisku vietu apmeklējumiem.

Šo spontāno erekciju cēlonis ir paaugstināta vīrišķo hormonu līmenis asinīs, kas arī ir izteikts pusaudžiem dzimumnobriešanas periodā un jauniem vīriešiem. Spontānas erekcijas pamatā ir psihogēni faktori, kas kombinējoties ar paaugstināto hormonu līmeni viegli izraisa erekcijas rašanos.

Kā rīkoties, ja rodas spontāna erekcija?
 1. Nomierināties
  Pirmkārt jāsaprot, ka tā ir normāla organisma reakcija un nevajadzētu par to satraukties. Tas, ka rodas erekcija liecina tikai par to, ka seksuālā jomā ir viss kārtībā un var lepoties ar to, ka viss darbojas nevainojami! Lieks satraukums un cenšanās, ko mainīt, situāciju tikai pasliktinās, jo vairāk domā par erekciju, jo tā kļūs noturīgāka!
 2. Uzmanības koncentrēšana
  Nepieciešams savu uzmanību koncentrēt uz neitrālām lietām, kas nerada uzbudinājumu, piemēram, par mācībām vai darbu – kas nav paspēts izdarīt skolā vai darbā. Tā kā spontānas erekcijas rašanās pamatā ir psihogēni faktori, tad uzmanības novēršana no esošās situācijas uz kādu ikdienišķu, ļaus ātrāk nomierināties un erekcija izzudīs.
 3. Uzvesties, it kā nekas nebūtu noticis
  Nevajag uzreiz censties no apkārtējiem slēpt, bet uzvestie tā, kā nekas nebūtu noticis. Erekcija ir normāla parādība un no tās nav jākaunas. Spontāna erekcijas rašanās var veicināt iepazīšanos ar meitenēm, tas nenozīmē, ka jādemonstrē to, ka esiet uzbudināts. Izturieties dabīgi un redzēsiet, ka pēc laika viss nomierināsies!
 4. Centieties izpeldēties
  Vides maiņas rezultātā spontāna erekcija pāries, labi darbojas vēss ūdens – pludmalē var nopeldēties, pirtīs var ieiet dušā.
 5. Atbilstoša apģērba izvēle
  Ja bieži rodas spontāna erekcija, jāizvēlas tāds apģērbs, kurš maskēs vai neļaus apkārtējiem redzēt to, ka ir radusies erekcija. Var nēsāt t-kreklus, kas nosedz bikšu priekšu. Var izvēlēties pieguļošas apakšbikses, bet brīvākas bikses. Ja bikses būs apspīlētas, tad ereģēts dzimumloceklis būs vieglāk redzams.
 6. Masturbācija
  Masturbācija ļauj izvairīties no neērtām situācijām, kuru laikā rodas erekcija. Pirms pasākumiem (kopējas pirtis, dušas, pludmales apmeklējuma) mēģiniet pats sevi apmierināt. Tas mazinās uzbudinājumu un visticamāk, ka tuvāko stundu laikā šādi varēs izsargāties no spontānas erekcijas rašanās.