Attiecības sadzīvē un seksuālās attiecības starp pāriem var atšķirties. Bieži var novērot, ka attiecības sadzīvē – ikdienā ir ļoti harmoniskas, bet nonākot intīmā tuvībā šīs attiecības var būt radikāli pretējas.

Biežākie iemesli šo attiecību atšķirībā ir, ka pāri atklāti neizrunā lietas ko viņi vēlas, kas viņiem patīt un ko sagaida no šīm attiecībām. Biežākais variants ir, ka uzsākot attiecības, sākotnēji tās ir pietiekoši intensīvas. Kāds no partneriem cenšas otram pielāgoties un cer, ka laika gaitā kaut kas mainīsies. Bet laikam ritot, kāds no partneriem sāk noslēgties un ar laiku pat izvairīties no intīmas tuvības.

Tipiskā situācijā, attiecībās veidojas aizvien lielāka plaisa. Pie seksologa parasti vēršas tad, kad attiecības jau ir uz šķiršanās robežas. Kad attiecības ir saasinājušās, tad arī seksuālās attiecības ir grūtāk normalizēt.

Būtu jānoskaidro katra partnera vēlmes un atrast risinājumu, kā atrast kopsaucēju, lai abiem partneriem attiecībās būtu interesanti un abi varētu no tām gūt baudu.

Biežākais variants ir, ka sieviete negūst nekādu baudu no šādām seksuālām attiecībām, bet vīrietis neizprot un pat nevēlas izprast sievietes vajadzības. Rezultātā, vīrietis radot pastāvīgu spiedienu, rada sievietei vēl lielāku pretestību un nevēlēšanos stāties ar viņu intīmās attiecībās.

Būtu ieteicams jau attiecību sākumā atklāti vienam ar otru runāt par šiem jautājumiem.