Dzimumakta ilgumam būtu jābūt tādam, lai tā laikā, abi partneri varētu izbaudīt kulmināciju (orgasmu), justos apmierināti, redzētu un sadzirdētu otra seksuālā apmierinājuma izpausmes.

Dzimumakta ilgums – laiks no dzimumlocekļa ievadīšanas makstī (veicot frikcijas – veicot kustības) līdz sēklas noplūdei vai līdz dzimumlocekļa izņemšanai no maksts, ja nav notikusi sēklas noplūde.

Neatkarīgi vai tās ir gadījuma rakstura vai sekss pastāvīgās attiecībās, nodarbojoties ar seksu, ir jācenšas un jāspēj novadīt dzimumaktu tik ilgi, lai abi partneri sasniegtu kulmināciju, kas arī apliecinās Jūsu seksuālā kontakta kvalitāti.

Cik ilgam ir jābūt dzimumaktam?

Dzimumakta ilgumu nosaka divi faktori: laiks kādā abi partneri spēj sasniegt kulmināciju un fizioloģiskais laiks, kurš nepieciešams orgasma sasniegšanai.

Laiks kādā abi partneri var sasniegt kulmināciju var būt atšķirīgs un ir atkarīgs gan no katra partnera  individuālajām īpašībām, gan no seksuālā kontakta modeļa (priekšspēles ilgums, paša dzimumakta ilgums). Situācijās, kad vīrietim ir ātra sēklas noplūde, dzimumakta ilgumu var kompensēt kvalitatīva priekšspēle, kuras laikā partnere tiek maksimāli pietuvināta kulminācijai.

Lielākā daļā gadījumu, kulmināciju abi partneri var sasniegt sākot no 5 min.

Fizioloģiskais laiks, lai sasniegtu kulmināciju, sievietēm parasti ir nepieciešams ilgāks laiks nekā vīriešiem. Dažādi pētījumi parāda, ka kulminācijas sasniegšanai, sievietei nepieciešams vidēji 15-25 minūtes. Vīrietim šis laiks var būt ievērojami īsāks 2-4 minūtes.

Precizējums: Seksuālais kontakts = priekšspēle + dzimumakts (+ pēcspēle)

Augstāk jau minēju, ka daļā gadījumu, ja vīrietim ir priekšlaicīga ejakulācija, dzimumakta ilgumu ir iespējams kompensēt ar kvalitatīvu priekšspēli!

normāls dzimumakts vidēji ilgst 15-20 minūtes !

Tas nenozīmē, ka gultā jāiet ar hronometru! Tomēr, šo laiku (dzimumakta ilgumu) ir jāņem vērā: ja kāds no partneriem seksuālo kontaktu laikā nesasniedz kulmināciju, ja vēlaties uzlabot savas seksuālās spējas un seksuālo kontaktu kvalitāti.

Kā vīrietis, tā sieviete ir spējīgi sevi pilnveidot, attīstīt savas spējas – vīrietis ir spējīgs iemācīties kontrolēt sēklas noplūdi un sieviete ir spējīga iemācīties vadīt orgasma sasniegšanu!

Vairāk uzzināt par sevis pilnveidošanu: www.seksaterapija.com